14.02.2020

Бахмут: Хліб та Рева всьому голова

Більш ніж чверть століття очолює місто шампанського та солі – Бахмут (колишній Артемівськ) Олексій Рева. Він пережив п’ять президентів, з півтора десятка губернаторів, не одну мафіозну війну та ще ніколи він не був так «близок к провалу». Відсутність «якихось» семи нулів у декларації наблизили його до Карного кодексу як ніколи.

Помилка у 63 000 000

Міський голова Бахмуту Олексій Рева у порушення законодавства не вказав у декларації за 2016-й рік фінансові зобов’язання своєї дружини. Йдеться про суму у 63 млн грн.

Хтось скаже – сума не значна. Як для родини незмінного впродовж 30 років керівника небідного міста.

Але цього з лишком вистачає для відповідальності за 366 статтею кримінального кодексу, Серед санкцій статті – від штрафу у 51 тисячу грн аж до позбавлення волі на два роки.

Варто відзначити, що порушенню крімінального провадження передував тривалий пінг-понг у вигляді листування. З заявою про вчинення кримінального правопорушення на підставі проведеної НАЗК перевірки декларації спочатку ми звернулися до НАБУ, потім вже бездіяльність Національного агентства довелося оскаржувати у суді. У результаті Головне управління Національної поліції у Донецькій області розпочинає провадження та передає його Бахмутському відділу поліції.

Ярослав Меженний тво начальника Бахмутського відділу поліції:

Я пам’ятаю, що по меру справа була в області по НАЗК. Зараз підемо до начальника слідчого відділу, подивимось.

Наступного дня начальник слідчого відділу розповідає про перебіг розслідування.

Андрій Дзицюк, заст. начальника Бахмутського ВП, начальник слідчого відділу:

Проводились певні слідчі дії. На даний час заплановані ще допит міського голови Бахмута, отримання тимчасового доступу в Національному агентстві до його повної декларації, допит його дружини, яка поки що не допитувалась.

Не застало зненацька наше запитання міського голову Бахмута пана Реву.

Олексій Рева, міський голова Бахмуту:

НАЗК проверило мою декларацию за 2016-й год. Я разговаривал с исполнителем – они направили в НАБУ, а НАБУ в правоохранительные органы. Что касается НАЗК я не был согласен с их позицией, мы обратились в суд – дали пояснения, дали пояснения в НАБУ и дали пояснения в правоохранительные органы.

… я законопослушный гражданин!

Що ж трапилось 2016-го з бізнесом родини Рева та призвело до кримінального провадження?

Дружина міського голови Олена Рева вносить до статутного фонду фірми «Деми», власником якої і була, майже 61 млн. Згодом підприємство переходить під контроль сина міського голови, колишнього нардепа Дмитра Реви.

Того ж року Олена Рева підвищує капіталізацію ще однієї своєї фірми – «Торгово-промисловий комплекс» – на два мільйони.

На цю фірму зареєстровані два основні ринки міста – «Ювілейний» та «Центральний».  Наприкінці 2018-го фірма стає власністю родини одіозного бахмутського бізнесмена Володимира Іванкова.

Сам міський голова запевняє – не має жодного відношення до бізнесу членів своєї родини.

«Хлібна» справа

У структурі бізнес-активів родини Рева найбільший сегмент складає хлібобулочне виробництво. Сьогодні воно належить сину міського голови, колишньому нардепу Дмитру Реві.

Дмитро Рева є власником п’яти хлібозаводів у чотирьох областях України – Донецькій, Полтавській, Харківській та Кіровоградській. Підприємства отримують солідні бюджетні замовлення – 76 мільйонів за три останні роки. Причому абсолютний лідер – «Бахмут-Хліб» – 50 млн.  Але – жодного протекціоналізму, переконує мер Бахмуту.

Період подання декларацій за 2019 рік вже стартував. Олексій Рева каже, що підходить до цієї справи вже дуже ретельно.

  • Twitter
  • Facebook