30.10.2020

Брудні води Бахмутки

Переконливу перемогу на виборах у Бахмуті здобув діючий міський голова з 30-річним стажем Олексій Рева. 

Попри те, що пан Рева – герой вже кількох наших антикорупційних розслідувань, це не заважає йому принаймні демонструвати відкритість та завжди йти на контакт.

Ну а ми, в свою чергу, вітаємо нового старого очільника міста з перемогою 🙂 І розповімо про гостру екологічну проблему, яку пану Реві не вдалося вирішити за попередню каденцію.

На початку літа поточного року мешканці Бахмуту, громадські активісти почали бити на сполох: річка Бахмутка, що протікає через місто, стала забрудненою. А один з її природних струмків, як стверджували автори численних відео, перетворився на фекальну помийку.

Активісти Бахмуту наголошували, що джерело забруднення – очисні споруди місцевого водоканалу. Люди зафіксували сильне забруднення струмка у місці скидання нібито очищеної води комунальним підприємством.

Зрештою, один з мешканців Бахмуту звернувся до обласної екологічної інспекції, яка розпочала перевірку.

Олег Єврейський екс-керівник Державної екологічної інспекції у Донецькій області

Была проведена проверка, выявлен ряд нарушений, которые были отражены в акте и сделано предписание. 

Позапланова перевірка комунального підприємства «Бахмут Вода» екологічними інспекторами тривала два тижні.

Екологи виявили купу порушень, та дали комунальному підприємству три тижні на їх усунення. Керівник водоканалу підписав відповідний припис державної екоінспекції. 

Але. Повторна перевірка показала, що більшість пунктів припису виконано не було.

Зокрема: 

  • робота очисних так і не була забезпечена відповідно до затвердженого регламенту
  • не вжиті заходи для ліквідації аварійних ситуацій на очисних спорудах
  • продовжується скидання до річки води з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Перевищення допустимих концентрацій – не надто інформативне формулювання з повторного припису. Насправді екологи зафіксували, що до річки з очисних скивається вода з вмістом фосфатів у 5 разів вище допустимої норми, нітратів – у 2,5 рази.

Виявлені порушення сколихнули громадськість Бахмуту. Про невтішні результати перевірки та такі ж невтішні наслідки для довкілля писали та показували  ЗМІ. 

Місцеві активісти спробували потрапити на територію очисних, але їм це не вдалося.

Отже, чому очисні споруди Бахмутського водоканалу забруднюють водні ресурси, зокрема річку Бахмутка? Адже чотири роки було проведено капітальний ремонт очисних споруд аж за 70 млн грн?

Проблеми з роботою очисних можуть бути пов’язані саме з тим, що, за даними правоохоронців, під час їх реконструкції було розкрадено половину всієї суми.

Віктор Зіпір громадський активіст (м.Бахмут) 

Куда потрачены деньги? С учетом того, что сейчас есть в свободном доступе уголовное дело, из которого следует, что 35 млн как раз украли на этой реконструкции, мы можем понять, что особой задачи не стояло привести в порядок очистные сооружения, а нужно было просто украсть деньги.

Ну а яка ж позиція влади міста? З одного боку, замовником реконструкції очисних виступав Департамент екології та природних ресурсів Дон ОДА. Але з іншого – мер Олексій Рева впродовж останніх 30 років у Бахмуті контролює все.

Насамперед, пан Рева запевняє, що сам був зацікавлений у  проведенні перевірки водоканалу обласними екологами.

Олексій Рева голова Бахмутської ОТГ

Я хотел разобраться по очистным и по тем субъектам, которые сливают в очистные. Сегодня продолжается инвентаризация всех хозяйствующих субъектов, у которых есть стоки. Мы эту работу продолжаем. 

Як переконує пан Рева, забруднення річки Бахмутки відбувається через несанкціоновані скидування забруднюючих речован промисловими підприємствами. 

Олексій Рева голова Бахмутської ОТГ

Эта работа абсолютно не проведена, а моя цель была в комплексе: сбросы с очистных и в очистные и сбросы до очистных и сбросы после. 

Щодо кричущих зловживань під час реконструкції очисних (з виділених 70 млн, 35 млн, за даними правоохоронців, було вкрадено), то міський голова визнає, що безпосередньо втручався у ситуацію.

Олексій Рева голова Бахмутської ОТГ

Ситуация была жесткая и мы генерального директора подрядной организации заменили. 

На підставі опублікованих активістами у Інтернеті відеоматеріалів, прокуратурою ще влітку було розпочате кримінальне провадження за фактом забруднення водних об’єктів комунальним підприємством. Але до суду справа досі не дійшла.

  • Twitter
  • Facebook