30.09.2019

До чиїх кишень тече вода Донбасу?

Бережіть нерви та запасайтеся водою. Адже перебоів з водопостачанням Донеччини принаймні впродовж найближчого року менше точно не стане. І причина – не лише зношеність труб, але й коррупційна корозія, що охопила владу регіону. Павло Кириленко, чи зможете очистити владу, яка не здатна відремонтувати труби?

Пам’ятаєте, як минулого літа Північ Донеччини по кілька днів, а те й тижнів, залишалися без води? У Краматорську та Дружківці мешканці гостро нарікали на незручності у соціальних мережах, а у Костянтинівці люди у відчаї перекривали дороги.

Обіцянки вирішити проблему водопостачання навіть стали мейнстримом передвиборчих кампаній лідерів перегонів у 49 окрузі.

А все могло бути зовсім інакше. Принаймні багато чого можно було би уникнути. Але на заваді стоять корупційні схеми, насамперед — в облдержадміністрації.

Ще рік тому ми на пальцях показали, як обласна адміністрація доручила реконструкцію фірмі з орбіти Близнюка, що не мала ані досвіду, ані обладнання.

Довідка

Другий донецький водовод забезпечує водою Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку, Костянтинівку та Торецьк. Майже кожен мешканець цих міст саме на власному досвіді знає що через зношеність, на ньому постійно виникають пориви, а споживачі отримують лише третину води від проектних обсягів.

Восени 2018 ДЖКГ Донецькою облдержадміністрації укладає договір на капремонт стратегічного водогону з фірмою «Донецький інститут води» на понад 80 млн грн.

За результатами нашого розслідування ми звернулися до Держаудитслужби. Аудитори повністю підтримали наші висновки та визнали,що пропозиція учасника не відповідала умовам тендерної документації.

І попри наші зостереження ТОДІ чиновники запевняли, що все гаразд.

Довідка

Соловей Ольга Сергіївна – заступник голови департаменту ЖКГ ДонОДА, голова тендерного комітету департаменту. Підсудна за ст. кримінального кодексу “Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки”. Справа розглядається Артемівським міськрайонним судом.  

Але це не єдиний джекпот «Інституту води» у Донецькій області. Другий за сумою підряд фаворита тендерних комітетів — майже у 70 млн на будівництво водоводів у Покровському районі. Тендерний комітет Покровської райдержадміністрації наче метлою відмітає сімох їнших учасників, розчищаючи дорогу потрібній фірмі. Цієї ж.
Та навіть перераховує 11,5 млн за нібито проведені роботи.

Але обласна прокуратура через суд намагається визнати договір підряду нечинним. Тобто – відмінити його, та усунути Інститут води від виконання робіт.

Фейком та кримінальною справою, розпочатою після виходу нашого розслідування, завершилася, а точніше – так і не розпочалася – реконструкція каналізаційного колектору у Костянтинівці.

І тут представники замовника, що визнали переможцем сумнівну фірму та уклали з нею договір, змінюють позицію не гірше хамелеона.

Отже, що маємо у сухому залишку?

-Розтрачені  бюджетні кошти.

-Кримінальні провадження та судові розборки.

А головне — гостра проблема водопостачання регіону не тільки не вирішена, а тільки посилилася.

Тож — запасайтеся водою.

  • Twitter
  • Facebook