30.06.2020

Довга дорога до суду

Традиційним лідером у анти-рейтингу здобутків місцевої влади по версії самих городян є дороги. «Гроші виділяють, дороги роблять – і крадуть». А це вже коментар судексперта на одному з об’єктів у Дружківці.
А зараз ми розкажемо, як саме крадуть і чому у місті найдорожчий асфальт у області, та покажемо незмінну королеву дружківських доріг на лаві підсудних.

Полювання на маньяка

Це не фільм жахів про маньяка і не театр абсурду. Це так 2016-го року у Дружківці ремонтували дороги.

А це – Дружківський міський суд. Керівника фірми «Агродорстрой-5» Марію Грень судять за привласнення майна та внесення неправдивих відомостей до офіційних документів.

Марія Грень власник, керівник ТОВ «Агродорстрой-5»

«Сама себя пишу. До 60 лет дожила и судят меня. Я не привыкла так жить»

Так, це – власник та керівник цієї самої фірми, яка так КАРКОЛОМНО ремонтувала Депутатську вулицю у Дружківці.

Тоді «Агродорстрой» примудрився за мільйон з гаком гривень проводити ремонт дороги з грубими порушеннями технологічного процесу, що їх не можна було приховати: практично не використовувався щебінь, заливався мізерний об’єм бітуму, покладений шар асфальту був надто тонкий, і при цьому не застосовувалася техніка, що була указана в актах.

Ну і родзинка на торті порушень – підрядник так поспішав, що проводив роботи ще до підписання договору.

Королева доріг

Отже, всім встати, суд йде! За даними прокуратури Донецької області, пані Марія привласнила 104 тисячі бюджетних гривень на Депутатській вулиці.

Але. Цьому передували: 3,5 роки та майже 50 мільйонів гривень. Три з половиною роки тривало слідство відтоді, як за нашою заявою було розпочате кримінальне провадження. А 50 мільйонів – це стільки грошей відтоді отримав «Агродорстрой-5» від підрозділів Дружківської міської ради на ремонт та утримання міських доріг.

А вже у якості фізичної-особи підприємці Марія Грень готує проектну документацію з ремонту дружківських доріг та здійснює авторський та технічний нагляд. За що за два останні роки отримала з бюджету ще близько мільйона.

В’ячеслав, експерт Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз 

«Деньги выделяются, дороги кладутся, и воруются»

В’ячеслав, експерт інституту судових експертиз знає, що каже. Кожного дня він з колегою робить свердловини на відремонтованих дорогах по всій Донеччині.

Працювали експерти і на Депутатській вулиці у Дружківці, де дорогу ремонтувала фірма «Агродорстрой-5».

Юрій, експерт Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз 

«Мы будем бурить где скажете вы? – Где скажу я и по принятым нормативам»

Нормативи, про які каже експерт, передбачають чітко визначену кількість свердловин залежно від площі проведеного ремонту.

Кілька хвилин очікування – і ось він, перший екземпляр, який беззаперечно доведе, який шар асфальту закатала Марія Грень.

Цілком очевидно, що ці фрагменти дали змогу правоохоронцям порахувати збитки для бюджету від феєричного ремонту цієї дороги.

Отже, Марія Грень на підготовчому судовому засіданні тримається досить впевнено. Може, головний підрядник з ремонту доріг Дружківського виконкому щось знає?

Суд йде, гроші пливуть

Варто відзначити, що навіть попри судовий процес, у керівниці «Агродорстроя» справді є підстави для впевненості.

Так, лише за весну поточного року управління житлово комунального господарства Дружківської міськради укладає зі своїм улюбленим підрядником прямих, позаконкурсних договорів  понад 4 млн.

З одного боку, може, і потрібна справа: не усі дороги, що їх ремонтувала пані Грень минулого року, пережили зиму. І їх терміново треба було доводити до стану, що дозволить  хоча би безпечно пересуватися.

На жаль, навіть тут не обійшлося без зради.

Ви не повірите – улюблений підрядник очільників Дружківки закатує по місту… «лівий» асфальт. А як іще пояснити відсутність видаткових накладних на асфальтобетонну суміш. А вони повинні бути невід’ємною складовою актів виконаних робіт. Дивно, як це не помітило керівництво управління ЖКГ Дружківської міськради, підписуючи акти…. Сертифікатів відповідності на асфальтову суміш також чомусь не виявилося.

Але і це ще не все. Пані Грень примудряється продавати тобто подавати відповідні акти, а структурні підрозділи Дружківської міськради – оплачувати за цю ліву асфальтобетонну суміш за ціною 2268 грн за тонну. Тоді як середня ціна по Донецькій області – усього півтори тисячі.

Ну а які ж перспективи судового розгляду цієї асфальтно-дорожньої справи? Про це поки що казати зарано. З чотирьох призначених засідань відбулися лише два. Але. Великі сподівання – на представника обвинувачення, прокурора Дружківського відділу Краматорської прокуратури Михайла Вірича. А він настільки вправний, що примудрився купити лексус gx 2006 року випуску усього за 49 тис грн, в той час як справжня вартість такої автівки на вторинному ринку – від 500 000.

Про цьогорічні  порушення ми авжеж звернулись з   вимогою провести позапланову перевірку до Державної аудиторської служби.
Найчастіше вони люблять це робити як ведмідь боротися, але все ж не їм ставити остаточну оцінку діяльності влади у кабінці для голосування, а містянам. І ЗНО для них вже зовсім скоро.

  • Twitter
  • Facebook