11.03.2021

Дружківка: 13 000 000 під Берізку

Чотири роки та понад 5 мільйонів. Стільки триває та коштує ремонт дитячого садка «Берізка», що поряд з Дружківським виконкомом. Вже цього року очільники міста зі своїх вікон зможуть побачити, як на невеличкій споруді буде «освоюватися» ще понад 8 мільйонів.

Ця  покинута та візуально аварійна будівля – у самому центрі Дружківки, у 20 метрах від музичної школи та будівлі міської ради. Колишній дитячий садок «Берізка». 

Це – символ турботи очільників міста про найменших городян, а ще – наглядна та неупереджена оцінка ефективності роботи міської адміністрації впродовж багатьох років.

Валерій Гнатенко, міський голова Дружківки (2006-2019рр.)

Будьте здоровы, будьте радостны, воспитывайте красивых детей – с праздником, дорогие матери!

Зараз ми покажемо, як покинутий дитячий садок перетворився на   бездонну діжку, що невпинно всмоктує буджетні мільйони та чого варті хронічні обіцянки міської влади відновити роботи дошкільного закладу.

Понад 10 років тому дитячий садок “Берізка” припинив роботу. Але порожньою будівля довго не простояла. У колишньому дошкільному закладі відкрили штаб Партії регіонів. Тоді ще саме з цією силою пов’язував своє майбутнє колишній мер Дружківки, а нині нардеп Валерій Гнатенко.

Штаб партії тоді ще не зупинився, а переїхав з дитсадку до іншого місця. 

Коли покинутий навіть регіоналами на чолі з Гнатенко дитсадок почав ще більше руйнуватися, місцева влада нарешті згадала про нього. І розпочала щорічний марафон обіцянок “Відкриємо Берізку до першого вересня!”

Уперше про плани відкриття відремонтованого садку чиновники заговорили 4 роки тому – у лютого 17-го.   

З того часу кожного року ремонти «Берізки» вносили до програми соціально-економічного розвитку, витрачали на це величезні як для невеликої споруди  кошти, у 2021 передбачили взагалі рекордну суму – понад 8 млн грн. 

Але – про все по порядку.

2016-го замовником робіт з реконструкції «Берізки» визначено Департамент освіти та науки Донецької ОДА. Відповідний наказ видав колишній голова облдержадміністрації Павло Жебрівський. Той самий Жебрівський, який підтримував вельми теплі стосунки з Валерієм Гнатенком.

Ризикнемо припустити, що саме Жебрівський з Гнатенком втягнули Департамент освіти, який не часто займається масштабними реконструкціями, у цю справу з вельми неоднозначними наслідками.

А неоднозначності розпочалися з самого початку. Перший договір з першим підрядником з капремонту інженерних мереж було укладено ще навесні 2017-го року. Роботи мали завершитися до кінця того ж року, натомість навіть влітку наступного, 2018-го на майданчику панував суцільний безлад.

Тоді ж, навесні 2017-го мав розпочатися і капітальний ремонт всередині садка, але підрядник, що виграв тендер, взагалі зник.

Отже, ремонт у «Берізці» коштом обласного бюджету тривав з 2017-го до 2020 року включно.

Були залучені 3 фірми: «Краск», «С.В. Строй» та «Юнібуд». Загалом укладено 6 договорів. Загальна сума оплати склала 4 млн 400 тис.

Найбільше грошей отримала фірма «Юнібуд» – майже 3,5 млн.

Але. Фірма-лідер з освоєння бюджету знаходиться невідомо де: за місцем реєстрації про неї ніхто не чув.

Рік тому вже новий голова облдержадміністрації, Павло Кириленко, досить критично оцінив хід реконструкції.

Сьогодні представники Департаменту освіти Донецької облдержадміністрації звітують про завершення капремонту комунікацій та внутрішніх споруд дитячого садка.

Поздняков Олександр керівник Центру планування та моніторингу Департаменту освіти та науки ДонОДА

Роботи на сьогодні виконані у повному обсязі у розрізі цього проекту. Ми були декілька разів на об’єкті, перевіряли технічний і авторський нагляди. Там були зроблені такі роботи: посилення зовнішніх стін, бетонна стяжка підлоги, утеплювач, підлога вкрита керамічною плиткою, монтаж підлоги плитою ОСБ, змонтовані перегородки, стіни зашиті гіпсокартоном, стеля виконана по типу Армстронг. У розрізі цього проекту на сьогодні роботи виконані у повному обсязі.

Але це аж ніяк не означає, що у 2021 Дружківський дитсадок «Берізка» відновить нарешті роботу.

Виявляється, на «Берізці» планують освоїти… ще понад 8 мільйонів гривень. Програмою соціально-економічного розвитку Дружківки на поточний рік передбачено провести ще капітальний ремонт зовнішніх стін та покрівлі дошкільного закладу, а також благоустрій прилеглої території. Проте наразі ще навіть не підготовлено проектної документації.

Але. Замовником чергових робіт чомусь стане вже не Департамент освіти, а Департамент капітального будівництва Донецької облдержадміністрації. Той саме департамент, який з кримінальними справами ремонтував 17-ту школу Дружківки, який замовляв вельми неоднозначну реконструкцію дружківської площі Соборна. Взагалі Департамент капітального будівництва, який має продовжити ремонт Берізки – один з лідерів за сумнівним використанням бюджетних коштів Донеччини, що підтверджено численними кримінальними провадженнями.

А у разі, якщо ремонт дитсадка коли небудь усе-таки закінчиться – «Берізку» приєднають до сусіднього садка «Теремок».

Світлана Лазебник начальник відділу освіти Дружківської міської ради:

Це зараз «Берізка». Коли будуть зроблені всі роботи він буде визначений як другий корпус дитячого садка «Теремок». Але там ще будуть групи для дітей з особливими освітніми потребами. І там всі умови для цього будуть виконані: доступ і таке інше.

Отже, у скільки обійшовся і скільки ще коштуватиме ремонт Дружківського дитсадка, що вже триває 4 роки?

З бюджету Дружківки витрачено 670 тис.

З обласного бюджету вже сплачено підрядникам 4 400 000.  Ще планують витратити 8 млн 300 тис. Загальна вартість реконструкції одноповерхової споруди перевищить 13 млн грн. 

  • Twitter
  • Facebook