25.06.2019

Грішні справи на Святих Горах

Природні красоти Святогір’я ваблять численних туристів з усієї Донеччини, до місцевої лаври їдуть паломники не тільки з України. Але на Святих Горах кояться грішні справи. І головна дійова особа – директор Національного парку.

Національний природний парк «Святі Гори» створено 1997 року. Він став першим природним заповідником на лівобережній Україні. Загальна площа – 405 кв км.
«Святі Гори» називають «Донецькою Швейцарією».
Але природні багатства ваблять не тільки відпочивальників, а й шахраїв, що плетуть корупційне павутиння, у прагненні збагачення та влади.

НАЗК запобігло, поліція не побачила

Два роки тому святогірські активісти виявили суттєві розбіжності у декларації директора Національного парку «Святі гори» Сергія Приймачука.
З відповідною заявою звернулися до НАЗК. Нацагентство провело повну перевірку декларації чиновника, підпорядкованого виключно міністру екології та природних ресурсів. Результати перевірки вразили. Пан Приймачук не задекларував: два житлові будинки площею 130 та 367 кв.м у селі Пришиб поблизу Святогірська, чотири земельних ділянки загальною площею 7 тис кв. метрів, орендований пляж на березі Сіверського Донця, земельну ділянку під автостоянку, кафе з літнім майданчиком, два автомобіля ВАЗ і SUZUKI дружини, а у розділі «Корпоративні права» не вказав, що є співвласником цілої телерадіокомпанії.


Але директор національного парку усе ж задекларував: магазин у селі Пришиб, дві земельні ділянки площею 1600 квадратів, нежитлове приміщення у Святогірську, а у розділі «Транспортні засоби» – Opel Astra, ВАЗ та трактор.
Минулого року статки родини поповнилися автівкою Нива, а дружина почала декларувати доходи від зайняття підприємницькою діяльністю.

Обгрунтований висновок щодо виявлення ознак корупційного правопорушення НАЗК передає управлінню захисту економіки нацполіції у Донецькій області, яке розпочинає досудове розслідування та передає його слов’янському відділенню поліції.
Минув рік. І як випливає з відповіді Слов’янської місцевої прокуратури, поліція досі проводить слідчі дії…

Від «Святих Гір» – «Нашому Краю»

Маючи неабиякі статки, зокрема кілька кафе на березі Сіверського Донця, директору Національного парку «Святі Гори» та його родині не надто вдається ефективно ними розпоряджатися. Навіть у пік відпочинкового сезону ці заклади стоять або напівпорожні, або взагалі не працюють. А у Приймачуків виникає заборгованість зі сплати оренди.
Але це не заважає директору парку, депутату Святогірської міської ради одночасно виступати спонсором політичної партії. І – ледве не понести адміністративну відповідальність за корупційне правопорушення.
Рік тому пан Приймачук перерахував 12 тис грн партії «Наш Край». При цьому маючи податкову заборгованість у понад 60 тис грн. За що департаментом з запобігання політичної корупції складено адмінпротокол. Щоправда, директор «Святих Гір» і тут виходить сухим з води – суд закриває провадження через закінчення строку накладання адмінстягнення.
Але Сергій Приймачук не припиняє займатися політичним меценатством. Святогірський офіс «Нашого Краю» до позачергових виборів працював у його квартирі.

«Откуда дровишки?»

Отже, звідки у колишнього керівника святогірської поліції, героя фільму Володимира Ар’єва «Донецька мафія» такі статки?
Активісти б’ють на сполох через масові вирубки дерев на території парку та звинувачують його директора у «дахуванні» лісорубів.
Натомість пан Приймачук категорично наголошує – можлива лише санітарна вирубка.
Але представники громадськості та журналісти пішли ще далі – вони зафіксували, як бригадою лісорубів керувала людина, надто вже схожа на особистого охоронця нардепа минулого скликання Олега Недави.
Через два тижні після виходу на загальнодержавному каналі матеріалу про вирубку дерев у Слов’янському районі, на одного з її учасників, голову ГО «Еко-родина» Віктора Діброва напали невідомі та жорстоко побили.
До слова, безпартійний Олег Недава, якого називають «смотрящім» від Юри Єнакієвського, входив до фракції БПП і паралельно очолював обласну організацію партії «Наш край». Тієї самої, чий партійний осередок у Святогірську працював у квартирі вже добре відомого нам директора Національного парку «Святі гори» Сергія Приймачука.
Виникає питання: а як взагалі його тримає міністерство екології та природних ресурсів? Цікаво, що на цю посаду навіть не оголошений конкурс і Сергій Приймачук вже понад рік – виконуючий обов’язки директора. А перлина Донеччини – парк «Святі гори», так і залишається лише особистим ліспромхозом мєнта з 90-х.

  • Twitter
  • Facebook