07.09.2018

Громадські роботи для принцеси Дружківки

Для Дружківки прізвище Гнатенко, мабуть, асоціюється тільки зі словами: влада, гроші, безкарність… Впродовж останніх дванадцяти років сім’я міського голови Валерія Гнатенко зайняла щільні позиції та, узурпувавши владу, прибрала до рук левову долю міського бізнесу.

Мало хто з містян не знає представників «клану» Гнатенко, та майже кожен може назвати власність, яка їм належить. Там їх дім, то їх ринок, он їх торгівельний центр у самісенькому центрі міста, а он тротуарна плитка їхнього виробництва… Місцевих цим вже не здивуєш, приїжджих можна водити на екскурсії практично як по Межигір’ю. Такі собі хазяї маленького міста на Донеччині…

А, звісно ж, і поводять себе по-хазяйськи. Закон для них не писаний, «як дишло», тому і слідувати йому немає особливої потреби. «Челядь» не обуриться, а з правоохоронцями і так все домовлено.
Про поневіряння, після травневих перегонів нічним Харковом у 2016 році, Карини Гнатенко, дочки дружківського мера, чули, як у місті, так і в області і, навіть, у Харкові, де вона постійно живе та працює, та й до Києва чутка донеслась.

Історія банальна: за повідомленнями численних ЗМІ, молоді люди напідпитку, не впорались з керуванням, вилетіли на зустрічну смугу та зіткнулись з Daewoo Lanos . У результаті травми отримали як пасажири Range Rover, так і водій Lanos, який намагався уникнути зіткнення.

Як розповідала власниця ланосу, свідки аварії підтверджували провину джипа, та й сама Карина спочатку її не заперечувала, тільки просила надати час, щоб компенсувати усі збитки постраждалим. Але згодом її позиція змінилась, на контакт з постраждалою стороною вона вже не йшла, доручивши все юристам, а справа в поліції значилась як адміністративна, де провина вже стала обопільною, а потерпіла сторона заявила про вимагання компенсації у розмірі 30 тисяч доларів США.

Отак родина дружківського мера звикла вирішувати свої проблемні питання. Раз – була справа. Два – немає справи. А що ж люди кажуть? Та хіба комусь цікаві ті люди: поговорять та й, мабуть, забудуть, як завжди…
Тому живе собі Карина спокійненько далі. Працює на держслужбі, головним спеціалістом відділу з питань нотаріату Головного управління юстиції у Харківській області. Володіє квартирою у фешенебельній новобудові Харкова та дорогою автівкою. Ні, вже не тією, в якій потрапила у ДТП 2 роки тому. Свій білий Range Rover на початку 2018 року вона вирішує змінити на ще більш коштовний Mercedes-Benz GLE 250. Ринкова вартість такого новенького авто досягає двох мільйонів гривень. Чи не занадто це для держслужбовця з доходом у 10 тисяч гривень на місяць? Навіть, якщо ти донька та онука дружківських магнатів.

Тож офіційно (за даними своєї декларації) держслужбовець Карина Гнатенко придбала її менше ніж за мільйон гривень у менеджера харківського автосалону.
Він, за збігом обставин, в цей самий день спочатку зареєструє авто на себе, а потім формально “подарує” нашій героїні половину його вартості.

А харківським журналістам джерелом коштів Карина назвала продаж Range Rover та подарунки від батька та дідуся. Примітивна відмазка для випускника юрфаку:
Закон зобов’язує держслужбовців декларувати впродовж десяти днів значні фінансові надходження та видатки. Таких даних у спеціалізований реєстр внесено не було… А порушення фінансового контролю з боку держслужбовців на таку суму – це вже кримінальна відповідальність, аж до позбавлення волі строком на один рік чи громадські роботи з позбавленням права займати відповідні посади строком до трьох років.

За зверненням ГО “Ініціативний рух “Громадський патруль” поліція Харкова в серпні 2018 року відкрила кримінальне провадження за статтею “Декларування недостовірної інформації”. На теперішній час досудове розслідування в указаному кримінальному провадженні триває і, як нам офіційно повідомили, проводяться необхідні слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин, що стали підставами для реєстрації кримінального правопорушення. Отже, далі буде…
А ми ще матимемо змогу почути про нові подвиги принцеси Дружківки.

P.S. Передісторія на 27:07

  • Twitter
  • Facebook