27.07.2019

Хто кинув Ріната?

Чи можна вкрасти гроші найбагатшої людини України?
У Добропіллі, яке очолює одіозний Андрій Аксьонов, це змогли.
А поки прокуратура області розслідує розкрадання майже 50 мільйонів благодійної допомоги ДТЕК, опалювальний сезон у населених пунктах Великого Добропілля може опинитися під загрозою.

У 2014 році в Добропіллі започатковується проект «Місто своїми руками», на який, за повідомленнями Центру муніципального розвитку (далі ЦМР), виділяється 3 млн грн. Але наймасштабнішим проектом стала реконструкція спортивного комплексу та стадіону. За словами керівника напрямку сталого розвитку «ДТЕК Енерго» Вікторії Гриб, на це було витрачено 45 млн грн. Які також були проведені через «ЦМР».

Скандал у благородному сімействі

Але всередині минулого року тихе Добропілля сколихнув гучний скандал. Колишній депутат міської ради Микола Стрепоченко заявив про розкрадання 40 млн грн, виділених ДТЕКом «Центру муніципального розвитку» нібито для реалізації соціально важливих проектів міста.
Фактично пан Стрепоченко звинуватив найвпливовіших людей Добропілля – міського голову Андрія Аксьонова та топ-менеджера ДТЕК Вікторію Гриб. Ту саму, яка нам в одному з інтерв’ю не виключала можливості залишити місто взимку без опалення, якщо не буде виконано волю керівників фірми Ахметова. Нагадаємо, ДТЕК передала на баланс Добропілля котельні та теплотраси, а зараз продає вугілля для опалення населених пунктів Добропілля.
Про міцні зв’язки пана Андрія та пані Вікторії у шахтарському містечку відомо багатьом.
Саме керівник напрямку сталого розвитку «ДТЕК Енерго» найгарячіше підтримувала очільника Добропілля під час судових засідань щодо обвинувачення Аксьонова у розтраті бюджетних коштів і службовому підробленні.
Також з’являлися публікації про тиск менеджера ДТЕКу на на суд та спроби домовитися про сприятливий для Аксьонова результат.

«Прокладка ДТЕК»

А кримінальне провадження за фактом привласнення або розтрати майна «Центру муніципального розвитку» за попередньою змовою групи осіб, розпочате ще наприкінці 2017 року, розслідує прокуратура Донецької області. Справу відкрито на підставі інформації від оперативників СБУ.
За словами прокурора другого відділу процесуального керівництва прокуратури Донецької області Дмитра Тупікала, наразі збираються покази десятків свідків, які мали господарські відносини з ЦМР.
Як випливає з матеріалів справи, 2016 року компанія «ДТЕК Енерго» перерахувала «Центру муніципального розвитку» Добропілля понад 111 млн грн благодійної допомоги. У подальшому директор Центру розподіляє 48 з половиною мільйонів між ФОПами та юридичними особами, деякі з них, за даними правоохоронців, мають ознаки фіктивності. Загалом йдеться про 8 десятків підприємців та фірм.
Натомість керівник «Центру муніципального розвитку» усю відповідальність перекладає на ДТЕК та каже, що нічого не робив без відома менеджменту компанії.

Благодійність з присмаком

Проте навіть до тих підприємців, що брали реальну участь у підрядах від ЦМР, виникає багато запитань. Як і ефективність використання коштів, наданих ЦМР.
Наприклад, Руслан Гоман, який до війни керував охоронною фірмою у Горлівці. У Добропіллі він отримав підряд від ЦМР на капітальний ремонт двох гуртожитків. Руслан вихваляється якістю проведених робіт.
Натомість самі мешканці – зовсім іншої думки та нарікають на дуже неякісний ремонт.
Більше того, як виявляється, на кошти фактично компанії «ДТЕК Енерго», для виконання робіт, підприємець наймав вельми маргінальних осіб без офіційного працевлаштування.
І хоча сума підряду за умовами договору тримається у секреті, балансова вартість двох гуртожитків після ремонту зросла на 6 млн по кожному.
Напевно, таким успішним підрядом пан Руслан завдячує своїй дружині – і одночасно бухгалтеру ЦМР Наталії Гоман.
Після проведеного ремонту на кошти, надані ЦМР, бухгалтер Центру Наталія Гоман один з гуртожитків взяла у своє управління.
Перший заступник міського голови Добропілля Олексій Кормільцев, з яким ми поспілкувалися, намагався усіляко дистанціюватися від діяльності «Центру муніципального розвитку».
Але дистанціюватися від цієї організації не вдасться звичайним мешканцям Добропілля. Більше того, вони по суті навіть стали заручниками як ЦМРу, так і ДТЕК. І ось чому.
Коли фірма Ахметова передала на баланс населених пунктів Добропілля та району котельні та тепломережі, то колишній власник взяв на себе зобов’язання вкладати кошти у модернізацію цієї інфраструктури щонайменше до кінця 2020 року.
Чотиристоронній договір між ДТЕК, ЦМР, Добропільською міськрадою та КП «Добро» передбачає, що кошти виділяються спочатку на «Центр муніципального розвитку», і вже потім центр передає їх теплопостачальній організації.
Тож проблеми ЦМРу, пов’язані з підозрами у розкраданні мільйонів його керівництвом, можуть зрештою стати проблемою абонентів, що отримують послуги з опалення.

  • Twitter
  • Facebook