31.08.2021

Костянтинівка: битва за освіту – 2

З наближенням осені усе гарячішим стає конфлікт навколо Костянтинівського управління освіти. 

Чергова комісія, створена міським головою, завзято розслідує нібито побиття начальником управління Ольгою Барабаш її заступника, Володимира Маслова.

Але на самій комісії, що починає нагадувати “таємну вечерю”, вже застосовується фізична сила. 

Натомість напередодні першого вересня не були підписані навіть акти готовності навчальних закладів.

Перед самим початком нового навчального року у Костянтинівській громаді триває боротьба місцевої влади з начальником Управління освіти Ольгою Барабаш. Так, саме боротьба, бо дії, які вчинає міський голова Олег Азаров та його команда, інакше не назвеш.

Отже, за два дні до закінчення терміну роботи комісії з проведення службового розслідування за фактами, викладеними у зверненні нардепа Неклюдова, міський голова звертається до суду з клопотанням призупинити ініційовану ним же перевірку. Невже зібраний комісарами матеріал не задовільнив очільника міста?

Справді, пан Азаров не збирався включати задню, і вже за кілька днів видає чергове вже розпорядження про чергове службове розслідування.  Приводом знову стала чергова скарга заступника начальника управління, Володимира Маслова.

 

Володимир Маслов заступник начальника управління освіти 

Ну, она просто некоторые вещи накрутила себе. Я ей сколько раз говорил уже: Ольга Викторовна, я 20 лет работаю на этой должности, вы видели мою декларацию, я не бедный человек…

Цього разу пан Маслов поскаржився, що Ольга Барабаш нібито вдарила його смартфоном по голові, коли   розмовляла по телефону з працівниками поліції. Ось – ця скарга. 

І взагалі, скаржиться пан Маслов, Барабаш О.В. по відношенню до мене та працівників управління освіти займається мобінгом, а мобінг – це знущання. Як відсторонена Азаровим ще у травні Барабаш може займатися мобінгом величезного колективу управління – залишається лише здогадуватися.

Розібратися у цьому спочатку спробувала Костянтинівська поліція. Пан Маслов не звертався до судмедекспертів, аби ті зафіксували ушкодження від зустрічі з айфоном пані Барабаш (якщо вона звісно була взагалі), але заяву до поліції написав. Натомість після проведеної перевірки правоохоронці не виявили ознак ані кримінального, ані адміністративного правопорушення.  

Тож тепер встановлювати обставини взялися члени комісії, створеної мэром Костянтинівки. А хто ж увійшов до нової комісії? А це радник Азарова Людмила Баринова, начальник Юридичного відділу Анастасія Боєва, начальник відділу виконкому по боротьбі з корупцією  Тетяна Коваленко – ті самі члени ще старої комісії, щодо яких Ольга Барабаш заявляла про конфлікт інтересів. І зовсім вже не дивно, що очолив комісію знову секретар міської ради Денис Коржиков.

Старі члени нової комісії, строки роботи якої вже добігають кінця, вирішили не гратися у демократичність, прозорість та відкритість. 

 

Денис Коржиков голова комісії, секретар Костянтинівської міської ради

Була подана заява про кримінальне правопорушення, яка розглядається правоохоронними органами і є заборона про здійснення службового розслідування, про оголошення його результатів до його завершення. Тому пропоную засіданню надати статус закритого.

Не тільки з закритості, але й з лукавства розпочав роботу комісії пан Коржиков. Як ми зазначили вище, правоохоронці вже розглянули заяву Володимира Маслова. Ну а затверждений Кабміном Порядок проведення службових розслідувань ніякої таємничості від ЗМІ не передбачає.

 

Павло Островський член комісії

Закон «Про доступ до публічної інформації» передбачає гарантії забезпечення права на доступ до інформації: зокрема доступ до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень.

Але пан Коржиков та працівники виконкому, що входять до комісії, залишалися неухильними та вимагали від журналіста Громадського патруля залишити приміщення.Ну а далі було ще цікавіше. Після відмови журналіста залишити засідання комісії, пан Коржиков збігав за поліцейським, що охороняє третій поверх виконкому. І ось тут вже дива почалися у виконанні працівника правоохоронного органу. Поліцейський не став розбиратися у ситуації, не представився, а потім взагалі заборонив знімати, погрожуючи забрати камеру та почав виштовхувати журналіста з приміщення.

Отже, на комісії, що мала розслідувати нібито насильницькі дії пані Барабаш, було скоєно насилля стосовно представника ЗМІ. З повідомленням про кримінальне правопорушення охоронця виконкому ми звернулися до Державного бюро розслідувань.

А чи не вплинула війна команди Олега Азарова проти Ольги Барабаш на підготовку до нового навчального року? Відповідно до розпорядження міського голови, акти готовності навчальних закладів мали бути підписані до 20 серпня. Але їх немає й досі. Фактично, значна кількість шкіл не підготовлені до 1 вересня. За фактами службової недбалості посдовців управління освіти та міської ради Ольга Барабаш звернулася до прокуратури.

  • Twitter
  • Facebook