06.02.2020

Костянтинівка: коли «народиться» пологовий будинок?

Понад 700 маленьких громадян щороку з’являються на світ у пологовому будинку Костянтинівки. Останні півтора роки народжувати дітей мешканкам міста та прилеглих районів доводиться в умовах постійного ремонту. На якій стадії сьогодні перебуває реконструкція пологового відділення та чому зриваються визначені строки – у нашому моніторинговому сюжеті.

Пологовому будинку Костянтинівки – понад 40 років. У ньому розташовані пологове та гінекологічне відділення, жіноча консультація. Тут приймають близько 700 пологів на рік, сюди з’їжджаються мами з кількох районів області. Капітального ремонту будівлі не проводили ще з дня відкриття. Нарешті ТРИ РОКИ ТОМУ місцева влада підготувала проект з реконструкції, який пройшов відбір на фінансування ДФРР

Ремонтні роботи розпочалися ще восени 2018-го. Замовником робіт виступив Костянтинівський відділ капітального будівництва, а тендер у 43,5 млн розіграли між собою місцева фірма «Оквін-5» та її постійний сателіт на конкурсах за бюджетні підряди «Служба єдиного замовника». Суперники жодного разу не знизили суми своєї пропозиції, і підряд очікувано дістався «Оквіну».

Проект реконструкції передбачає різні види робіт – заміну даху та утеплення фасаду, заміну вікон та дверей, систем опалення, водопостачання та електропостачання.

Початок робіт створював певні труднощі, але не заважав критично роботі відділень.

Олена Руденко керівник КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування»

«У нас по согласованию с подрядчиками половина здания освобождена. На половине здания с первого по четвертый этаж идут ремонтные работы, а на половине мы продолжаем работать»

Відтоді минуло вже півтора року. Відповідно до тендерних умов, оновлений об’єкт мали здати в експлуатацію ще наприкінці 2019-го, але терміни зірвано, і роботи досі тривають.

Жінки з Костянтинівки, Костянтинівського та Ясинуватського районів третій рік народжують дітей в екстремальних умовах.

Тим часом завідувачка пологовим відділенням Наталія Фіщенко проводить для нас екскурсію вже відремонтованою половиною відділення.

На другому поверсі акушерсько-гінекологічного корпусу – операційний та післяпологовий блоки.

У рамках реконструкції у трьох операційних кабінетах оновлено медичне обладнання та інвентар.

Наталія Фіщенко зав. акушерським відділенням 

«Мы получили два операционных стола – они новые, современные (в рамках реконструкции), мы получили новые стационарные бестеневые лампы для операционных»

Також придбано спеціальну дихальну апаратуру для палати інтенсивної терапії для вагітних та жінок після пологів, що потребують інтенсивного нагляду. Але ця палата відкриється тільки після завершення ремонту в іншій половині будівлі.

На третьому поверсі розташовані пологові палати.

Наталія Фіщенко зав. акушерським відділенням 

«Здесь женщины находятся в схватках, здесь она рожает и отсюда мы переводим женщину в послеродовую палату, где она уже будет находиться до момента выписки вместе с ребеночком»

Також для акушерсько-гінекологічної служби придбали новий апарат ультразвукової діагностики.

Загалом у рамках проекту реконструкції на медичне обладнання передбачено майже 18 мільйонів грн.

Проте нарікання пацієнток пологового будинку пов’язані з першим поверхом. Тут розміщено відділення неврології, розраховане на 40 хворих. А ще створює певні незручності породіллям.

Юлія Дмитренко  зав. відділенням неврології 

«То, что вторая часть здания ремонтируется у нас просто получается как бы общий вход. Потом мы будем абсолютно изолированы. Нет, абсолютно мы не будем пересекаться, т.е. у нас будет отдельный вход, отдельные лифты»

Не менші незручності для пацієнтів створюють активні ремонтні роботи. Відбійні молотки працюють через стіну від палат. На початку 2020-го року ремонт другої половини споруди у розпалі. Керівник бригади робітників приймає нас гостинно. Розповідає про перебіг робіт.

Богдан виконраб ТОВ “Оквін-5”

«По внутрянке у нас, в принципе, все движется в норме. В процентном соотношении? Процентов семьдесят уже сделано»

Але потім пану Богдану телефонує керівництво, і прораб стає німий як риба.

Коли ж нарешті закінчиться ремонт?

Новий власник та керівник підрядної організації «Оквін-5» Дмитро Мельник обіцяє завершити реконструкцію вже у березні. Якщо…

Дмитро Мельник, власник та керівник ТОВ “Оквін-5” 

«У нас ориентировочно полтора месяца работ еще. При наличии финансирования мы ее полностью выполним»

Валентина Фролова, яка представляє замовника реконструкцїї, відділ капітального будівництва Костянтинівської міськради, теж обережна. Досвід попередніх років з фінансуванням з боку ДФРР зробив її песимісткою.

Валентина Фролова директор КП “Капітальне будівництво” Костянтинівської міськради 

«Так у нас все время, понимаете? Первый квартал все спят. В основном все бюджеты идут в конце сентября и областные и местные и добавочные и какие хотите. Отсюда, действительно, как ему начать допустим новый объект в марте месяце если ноль финансирования, аванса мы не даем»

Система е-дата, що фіксує транзакції розпорядників бюджетних коштів, підтверджує слова чиновниці. У два попередні роки фінансування проекту з реконструкції пологового будинку розпочиналося лише з червня.

Питання реконструкції пологового відділення Костянтинівки та строків завершення робіт було винесене на обговорення, участь у якому взяли депутати міської та обласної ради, представники сфери охорони здоров’я Костянтинівки, а також замовника реконструкції та підприємства підрядника.

А яким чином можна прискорити виділення коштів на завершальні роботи – про це йшлося на круглому столі, повне відео:

  • Twitter
  • Facebook