24.11.2020

Костянтинівка: мегапроекти-2020

Медицина, благоустрій та каналізація. Саме у цих напрямках реалізуються 2020 року наймасштабніші проекти у Костянтинівці.

Похвально, авжеж.  Але цікаве інше – це все дісталося одному-єдиному підряднику. Хто ж цей Підрядник X та на що влада міста готова заплющувати очі – у нашому новому сюжеті.

Костянтинівський «коллайдер»

Масштабні роботи розпочалися у серпні поточного року у Костянтинівці. Потужна техніка копала рови вздовж вулиці Олекси Тихого.

Так у місті розпочали реконструкцію старого каналізаційного колектору. 

Так у місті розпочали реконструкцію старого каналізаційного колектору. 

Проте будівельники чи то дуже поспішали, что то проявили недбалість, але проблеми почали виникати з самого початку. Під час копання рову під новий колектор екскаватор поразривав існуючі водопроводні мережі. Мешканці кількох районів, що і до цього в літній період потерпали від постійних перебоїв з водопостачанням – взагалі залишилися без води.

Але підрядники не знижували темпи, працювали вдень і вночі, швидкість, з якою вони копали траншеї та прокладали новий колектор вздовж аварійного старого, викликала подив у городян. Утім, такий поспіх зіграв з підрядником іще один злий жарт – новенький асфальт на тротуарі поряд з відділенням поліції… провалився під землю після першого дощу. 

Будівельникам довелося повністю знімати залишки щойно покладеного асфальту, та засипати провалля щебнем. 

Поряд з виконкомом та місцем прокладання колектору, де під час його запуску стояв неймовірний каналізаційний сморід, заступник міського голови Костянтинівки з питань житлово-комунального господарства Віктор Василенко висаджує молоді дерева. 

Віктор Василенко заступник Костянтинівського міського голови

Колодцы люками накрыты, если их воровать не будут, вонять не будет и все будет работать. Течи нигде нет, люки пластиковые с замками, люди у нас же могут все и замок срезать…

Нічого страшного посадовець не вбачає і у провалі грунту під новим асфальтом на тротуарі.

Віктор Василенко заступник Костянтинівського міського голови

Провал, который был – связан с дождями. Это не является большой проблемой и нарушением технологии, просто прошли дожди, грунт уплотнился и осел.

Заступник костянтинівського мера каже, що просідання грунту на місці будівництва, а також нових бордюр  може відбуватися до весни. А після запуску нового колектору обсяг каналізаційних стоків з лівобережної частини міста до очисних споруд збільшився у 2 рази.  

Але. У проекті реконструкції колектору не передбачено дуже важливий етап робіт – озеленення території після завершення будівництва. А це значить, навесні та влітку наступного року лівобережна частина Костянтинівки та зокрема виконком з новим вже мером знову буде у суцільній пилюці, що здійматиметься від перекопаної землі.  

На сьогодні підрядник – фірма «Аквалайт» – вже отримав 38 млн з 40, передбачених договором.

Але. Сам тендер опинився під моніторингом Держаудитслужби через виявлені порушення законодавства у сфері бюджетних закупівель.

А у іншому тендері, який цей же підрядник отримав від того ж замовника – відділу капітального будівництва Костянтинівського міськвиконкому – порушення виявили вже ми.

Але про все – по порядку.

Благоустрій для кіоскеру

У вересні поточного року комунальне підприємство «Капітальне будівництво» Костянтинівської міськради (колишній ОКС) проводить тендер з благоустрою території на перехресті вулиць Громова-Європейська.

Фірма «Аквалайт» – відомий вже нам підрядник з реконструкції колектору – подає для участі документи, що не відповідають вимогам тендерної документації. Через що ми звертаємося до «Капітального будівництва» та просимо скасувати рішення про визнання «Аквалайту» переможцем та відхилити його тендерну пропозицію. 

Але підпорядкований Костянтинівській міськраді замовник, вочевидь, більше зацікавлений у протягуванні потрібного підрядника, аніж у дотриманні законодавства про публічні закупівлі. Попри те, що працівники ОКСу – постійні читачі газети «Громадський патруль», наше звернення залишили без позитивного розгляду.

Валентина Фролова  директор КП «Капітальне будівництво» Костянтинівської міськради

Мы ваши газеты изучаем.

Натомість Державна аудиторська служба на підставі нашого  аналогічного звернення розпочала моніторинг даного тендеру.

А це означає, що державні аудитори будуть відстежувати усі дії замовника – аж до моменту повного виконання договору. Крім того, державні аудитори можуть провести комплексну  перевірку тендеру і накласти на замовника штрафні санкції.

Але. Порушення вимог тендерної документації – це не єдиний зашквар цієї закупівлі та цього проекту. Попри те, що перетин вулиць Громова-Європейської – важлива транспортна розв’язка Костянтинівки, сама реконструкція за бюджетні кошти відбувається… між приватних торгових кіосків. 

Вони були побудовані приватним підприємцем на орендованій рік тому міській землі. Впродовж року власник цих малих архітектурних форм практично нічого не робив для благоустрою прилеглої території, ніби чекаючи, коли це буде зроблено за бюджетні гроші.

І тендер на 2 мільйони – це лише перша черга робіт. Загалом планується витратити близько 7 бюджетних мільйонів. 

Валентина Фролова  директор КП «Капітальне будівництво» Костянтинівської міськради

Это большой проект, около 7 миллионов. В нем заложено освещение этой площадки, озеленение…

 Нажаль, даний проект – це приклад підвищення капіталізації приватного бизнесу бюджетними грошима. Залишається під питанням – чим власник цих кіосків, приватний підприємець Самонов, заслужив подібні преференції від Костянтинівської влади?

Але справедливість інколи перемагає. І бюджетний благоустрій приватних об’єктів може зупинитися. Під час підготовки цього розслідування стало відомо: у результаті моніторингу тендеру на підставі нашого звернення Державна аудиторська служба підтвердила виявлені нами порушення та зобов’язала замовника розірвати укладений з «Аквалайтом» договір.

Порятунок «по-американськи»

Але не тільки у сферах комунального господарства та благоустрою виконує у Костянтинівці роботи за бюджетні кошти фірма «Аквалайт».

Масштабні роботи у розпалі на території п’ятої лікарні. Причому – як зовні, так і всередині, на всьому першому поверсі.

У лікарні створюють екстрене приймальне відділення. 

Олена Руденко директор КНП БЛІЛ Костянтинівської міськради

Отделение как в американском кино: пациента привезли и проводят необходимое исследование, чтобы выяснить какая помощь ему необходима, установить диагноз, чтобы определить в какое отделение его нужно транспортировать. Это сделано для удобства пациентов, чтобы не возить их по всем отделениям города, ведь не всегда у врача скорой помощи есть возможность за пять минут в машине  определить точный диагноз.

Подібні відділення відкриються при кожному медзакладі, визначеному опорним. А це – усі багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування Донецької області.

У Костянтинівці екстрене приймальне відділення розраховане на 12 ліжок. А до самого відділення буде прибудовано приймальний бокс для машин швидкої допомоги.

Обязательно такое отделение должно быть укомплектовано климат сберегающим подъездным боксом, чтобы дождь и снег не мешали и пациента без всяких порогов и дверей могли на  носилках занести для обследования.

За капітальний ремонт внутрішніх приміщень та інженерних мереж, а також влаштування приймального боксу для карет швидкої допомоги, підрядник отримує 12 мільйонів. А роботи обіцяє завершити до середини грудня.

Ну а хто ж цей підрядник, фірма «Аквалайт», який цього року отримав найсмачніші бюджетні підряди від вже колишньої влади Костянтинівки? 

А це, виявляється, брат-близнюк добре відомого нам та і багатьом городянам «Оквіну-5». Ще до минулого року обидві фірми були зареєстровані у одній квартирі на проспекті Ломоносова, колишній засновник та екс-керівник «Аквалайту» Наталія Орзул – засновник і фірми «Оквін-5». З минулого року «Аквалайт» перереєстрована у Бахмуті, але техніку продовжує орендувати у пані Орзул.  

Ось так новий-старий фаворит очільників міста та області успішно освоює бюджетні гроші.

 

  • Twitter
  • Facebook