24.06.2020

Лиман: Площа для Петра

Менше півроку залишається до місцевих виборів. Тож у нинішніх керівників є час, аби попрацювати над іміджем міцних господарників та приборкати власні фінансові апетити, але ж з іншого боку – за якісь кошти потрібно проводити передвиборчу кампанію?

Щож вони обирають?

Розглянемо на прикладі на найбільшої об’єднаної територіальної громади Донеччини – Лиманської.

Площа Незалежності – це самісінький центр міста Лиман. Вона розташована між міською радою і Центром культури та дозвілля.

Навесні поточного року тут стартували масштабні роботи. Вони передбачають реконструкцію дитячого майданчика, прилеглої території, частини тротуарів та дороги.

Ця реконструкція – найдорожчий для Лимана проект, вартістю у 35 мільйонів. І одночасно – головне дітище Лиманського міського голови Петра Цимідана.

Отже, від того, як проходитиме реконструкція, і головне – чим вона закінчиться, залежатиме як обличчя міста, так і репутація пана Цимідана.

А зараз ми розповімо, чому міський голова Лиману серйозно ризикує вдарити обличчям у бруд.

«Покидали столько людей уже…»

Працівники на об’єкті, що має  стати візитівкою Лиманщини, аж надто небагатослівні.

Може, про хід будівництва, проблеми, що виникають, про те, якою буде оновлена площа – нам розкаже виконроб підрядної організації?

Його ми знайшли на огородженому будівельному майданчику. Електричні дроти під напругою тут розкидані по землі та посеред дороги.

Чому ж представники підрядної організації, яка виграла тендер на 35 бюджетних мільйонів, уникають відповідей на елементарні запитання? Невже, є щось приховувати?

Один з працівників погодився розповісти те, що воліли б приховати керівники фірми-підрядника.

Виявляється, багато з робітників не мають офіційного працевлаштування, тобто, працюють нелегально. А гроші отримують не регулярно та не своєчасно.

Під крилом Руслана

Ну а що ж це за підрядник, який претендував та отримав такий солідний бюджетний підряд на перетворення головної площі центру Лиманської громади?

Щасливий отримувач бюджетного гранту – перереєстроване минулого року з Мирнограду (колишнього Димитрова) до Києва ПП «Донбас Будіндустрія Сервіс». Фірма пов’язана з колишнім мером Мирнограду, а потім Покровська, а зараз народним депутатом України, членом парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Русланом Требушкіним.

Станом на сьогодні «Донбас Будіндустрія Сервіс» отримала бюджетних замовлень на півмільярда гривень. Найцікавіше, що фірма з київською реєстрацією працює виключно по Донецькій області.

Найбільшими замовниками виступають: департамент капітального будівництва Донецької облдержадміністрації – майже 200 млн,

Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації – 80 млн,

Донецький регіональний центр поводження з відходами та Покровська мська рада – по 50 мільйонів,

Лиманський Зеленбуд – 35 мільйонів.

«Кожного дня ходжу і дивлюся…»

А тепер – повернемося до Лиману та мало не головного інвестиційного проекту міста – реконструкції площі.

Петро Федоровичу, чи контролює місцева влада хід виконання робіт? Адже замовником виступає підпорядковане міській раді комунальне підприємство «Зеленбуд».

Договір з підрядником було укладено у вересні минулого року, через місяць «Донбас Будіндустрія» отримала аванс – майже 8 млн грн.

Але реальні роботи розпочалися лише навесні поточного року.

Тож досвідчений очільник Лиманщини вирішив перестрахуватися.

Але чи справді стали розумнішими, у чому саме та на чию користь?

У ході громадського моніторингу реконструкції площі ми виявили розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах.

І ось як це відбувається. Відповідно до підсумкової відомості ресурсів «Донбас Будіндустрія» закуповує тротуарну плитку «Брукланд» по 706 грн за квадратний метр.

Але. На сайті виробника вартість цієї продукції – 258 грн за один квадрат. Без доставки.

А відповідно до підписаних актів, наразі покладено 7,5 тис квадратних метрів плитки.

Отже, Підрядник безпідставно завищив вартість на майже мільйон 700 тисяч, а замовник, лиманський «Зеленбуд», підписав відповідні акти.

І мільйон 700 тисяч – це прямі збитки бюджету від лиманського мега-проекту Петра Цимідана.

Отож просимо лиманців з усією відповідальністю віднестись до плитки на головній площі міста  – здається вона насправді золота, тож бережіть зір від її блиску.

  • Twitter
  • Facebook