27.08.2020

«Мертвий м’яч» на полі ДТЕК: чи «візьмуть» його правоохоронці?

Обласна прокуратура розслідує кримінальне провадження щодо розкрадання 120 млн благодійної допомоги, віділеної компанією ДТЕК на розвиток Добропілля. Вже заарештовано документацію з реконструкції головного спортивного комплексу міста. Ставимо плюс «+» собі у карму,  підкидаємо слідчим новий епізод – ну не можуть місцеві ділки без схематозу…

Добропілля – спортивна столиця Донбасу! – таке гасло культивується фігурантом корупційних кримінальних проваджень – Андрієм Аксьоновим, Добропільським міським головою.

Але чи забувають можновладці про себе? …  спробуємо розібратися.

У жовтні 2018 року в місті Білозерському, підпорядкованому Добропіллю, компанія  ДТЕК разом з футбольним клубом «Шахтар», в рамках програми розвитку дитячого футболу «Давай грай»,  побудували майданчик зі штучним покриттям розміром 40 на 22 метри.  Про це повідомили офіційні сайти ДТЕК, футбольного клубу «Шахтар», інші засоби  масової інформації. Генеральним спонсором будівництва було оголошено компанію ДТЕК.

Але вже через два місяці після урочистого відкриття в ПРОЗОРРО з’являється інформація про укладений договір, згідно якого підприємець з оточення голови Добропілля Андрія Аксьонова, повинен побудувати в Білозерському таке ж саме поле впродовж 2019 року. Загальна вартість будівельних робіт  склала майже півтора мільйона грн. Половину коштів для реконструкції надав Мінрегіон з Державного фонду регіонального розвитку. Другу половину пообіцяла перерахувати Громадська організація «Центр муніципального розвитку Добропілля». Та сама, через яку ДТЕК у містах Великого Добропілля фінансує реалізацію соціальних проектів.

Згідно з договором роботи по реконструкції поля повинні були виконуватись впродовж 2019 року. Судячи і з інформації, що міститься в реєстрі ДАБІ , а також  в актах КБ2-В та КБ-3 у 2019 році це поле було побудоване.

Причому, по документах, побудоване з нуля.

Виходячи з підписаних та оплачених актів виконаних робіт, було проведено:

  • улаштування нижнього та верхнього шарів основи фубольного полю із щенбню;
  • встановлення бордюр
  • покриття спортивного майданчика штучною травою
  • будівництво захисної сітки
  • встановлення воріт

Технічний контроль підтвердив, що роботи виконувалися згідно проекту в строки, вказані в договорі. Але ще одне футбольне поле в Білозерському так і не з’явилося, бо фактично, будівельні роботи за цим проектом у 2019 році навіть не починалися. А Добропільські можновладці вітзвітували ДТЕКівським футбольним полем перед Мінрегіоном. Куди ж поділися виділені державою гроші на будівництво раніше вже відкритого спортивного майданчика – залишається лише здогадуватися.

Саме  в той час, як за документами у розпалі мали б проходити будівельні роботи, на полі займалися діти.

Попри відсутність досвіду в будівництві подібних об’єктів, підрядником по допороговій процедурі був визначений ФОП Соловйов – приятель Добропільського міського голови Андрія Аксьонова. Який входить до групи підтримки мера на судових засіданнях.

В Новодонецькому ФОП Соловйов займається обслуговуванням житла та вивезенням сміття ще за часів Аксьонова на посаді голови селища. Третя група оподаткування дає можливість підприємцю  обналювати гроші зі своїх рахунків, сплативши в бюджет лише 5% податку.

Факт підтвердження на папері реконструкції спортмайданчика у той час, коли на ньому вже майже рік займалися діти, міститься у актах технічного та авторського нагляду.

Тож, що це було насправді?

Як виявляється, далеко не на усі питання готовий відповідати мер Добропілля. А разом з ним – і його підлеглі. Усі причетні до будівництва майданчика на папері відмовили у коментарях.

Натомість екс-керівниця департаменту сталого розвитку компанії ДТЕК, а нині народний депутат України Вікторія Гриб висловила взагалі екзотичну версію. Виявляється, майданчик було зведено не на кошти ДТЕК та футбольного клубу Шахтар, як про це заявляли у наближених до цих структур ЗМІ, а підрядником за власні кошти та у борг.

Вікторія Гриб, народний депутат України, екс-керівник департаменту сталого розвитку ДТЕК:

Вначале вкладываются одни деньги… Извините меня, это заем. Ппотом они возвращаются для того чтобы что-то можно было делать…

Наразі матеріали про подвійне будівництво того самого спортмайданчику долучені до кримінального провадження, що здійснює прокуратура Донецької області за фактом розкрадання понад 100 млн грн, що нібито були виділені компанією ДТЕК на реалізацію соціальних проектів Добропілля.

Здивовані оборудками спритних ділків? Але для Добропілля це не дивина. Вже 2 роки обласна прокуратура продовжує розслідування яке ми детально висвітлювали восени, що пов’язане з розкраданням 120 млн благодійної допомоги,  наданої компанією ДТЕК.
Нещодавно слідчі добралися до спортивної гордості Добропілля – спортивного комплексу та стадіону, відреконструйованих коштом ДТЕК, та вилучили усю документацію.

Так що – далі буде.

  • Twitter
  • Facebook