23.06.2021

Mission: Impossible? Сергій, Антон, Гагарін

Mission: Impossible. Впродовж двох років Департамент екології та природних ресурсів та один з його улюблених підрядників так і не змогли реконструювати маленький парк у шахтарському містечку Донеччини. При цьому – витративши майже весь кошторис. Хто “озеленився” на недоробленому благоустрої та під яку статтю ККУ може підпасти?

Мирноград. Затишне шахтарське містечко, з населенням у майже 50 тис. жителів. Саме тут розпочинав свою роботу у бізнесі, а потім і політичну кар’єру Руслан Требушкін – колишній мер Мирнограда, потім очільник Покровська, потім народний депутат України від округу Покровськ-Мирноград, а зараз знову мер Покровська.

Рівно 15 років тому саме у Мирнограді людьми з оточення пана Требушкіна було створено фірму Донбас Будіндустрія Сервіс. Приватне підприємство працює головним чином  по Донецькій області, а його контрагентами є найбільші розпорядники бюджетних коштів регіону. Нещодавно пов’язана з Русланом Трубушкіним фірма піднялася на чергову верхівку – сума бюджетних замовлень перевалила за півмільярда гривень.

Отже, очолювана Антоном Вітушинський фірма виконує підряди для найбільших розпорядників бюджетних коштів регіону. Має договори від:   Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації – на 189 млн, Департаменту екології та природних ресурсів – на 80 млн, Обласного комунального підприємства Центр поводження з відходами – 53 млн, Покровської міської ради – 50 млн.

Але. У самому Мирнограді, де було створено Донбас Будіндустрію, та де мешкають її засновники, фірма також виконує чималенькі бюджетні замовлення. Здавалося б, ці проекти у “рідному” місті мають бути взірцевими за якісю виконання. Та чи так це насправді?

Отже, основним місцем дозвілля городян на свіжому повітрі у Мирнограді є парк імені Гагаріна. Провести його модернізацію місцева влада намагалася не один рік, аж поки проект з реконструкції не взяв на фінансування Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, який очолює одіозний Сергій Натрус, фігурант численних викривальних матеріалів у ЗМІ.

Навесні 2019 Департамент екології проводить тендер на майданчику Прозорро вартістю у 18,5 млн. Номінальним конкурентом Донбас Будіндустрії виступає іще один тендерний фаворит Донецької облдержадміністрації – фірма Хозхімсервім. Жоден з учасників не знижує пропозицій, все проходить як по нотах, і мирноградський парк дістається Мирноградській Донбас Будіндустрії.

У квітні 2019-го Департамент екології та Донбас Будіндустрія укладають договір з реконструкції парку. Спочатку передбачалося, що усі роботи будуть проведені до кінця того ж, 19-го року.

Справді, влітку вони стартували. Тоді користувачів соцмереж здивувало, що територія, на якій проходить реконструкція, не огороджена. А ще – відсутністю паспорту об’єкту – хто будує, скільки коштуватиме, як парк виглядатиме після реконструкції.

Але. Тоді мешканці Мирнограду напевно і не уявляли, що побачити, як виглядатиме улюблене багатьма з них місце відпочинку після реконструкції вони не зможуть… навіть через 2 роки. Шість разів поспіль переносилися строки завершення робіт. А коли нарешті роботи почали добігати завершення, мирноградці ще більше здивувалися.

Ще не доремонтований парк почав розсипатися на очах.

А що саме підрядник повинен був зробити відповідно до локального кошторису, що є частиною укладеного договору?

А повинен був: 

  • побудувати насосну станцію вартістю 202 тис грн, напірну станцію з функціонуючою систему поливу газонів за 2 млн 345 тис грн.

У реалі ніякої напірної та насосної станції у парку нам знайти не вдалося, система поливу не добудована, не усі колодязі облаштовані, відсутня запорна арматура, не засипані навіть троншеї при укладці труб.

  • покласти плитку та бордюрний камінь – кошторис 10 млн, (роботи виконані не якісно)

  • облаштувати клумби, цвітники та розарії за півтора мільйони

  • А також:
  • висадити дерева та кущі (частина з висадженого вже посохла)

  • звести сонячний навіс

  • облаштувати майданчик для дітей з обмеженими можливостями (на сьогодні вже частково зруйнований)

Отже, з передбачених договором 18,5 млн грн, на сьогодні підряднику сплачено 17 млн 800 тис.

Найперше, що кидається у око – крізь покладену наприкінці минулого року тротуарну плитку скрізь проросла трава. Сама плитка покладена на тонесенький шар піску, та легко дістається голими руками.

А ще – кидається у око велика кількість посохлих рослин, тих, що висадили минулого року у ході озеленення парку. Очевидно, їх або забули поливати, або неправильно доглядали. Виходячи з локального кошторису, у парку мали висадити понад 5 тис дерев та кущів, з поміж них: 3 види клену, яблуні декоративні, горобини, ялинки, спіреї, чайні рози, барбарис, самшит, папороть, хлоста, шалфей, іхінацея, бузок мохнатий, бузок пухнатий, бузок персидський тощо.

Але це ще не все про стиль роботи підрядника при реконструкції Мирноградського парку. Весь цей час керівництво Донбас Будіндустрії чомусь економило на охороні, і ще не зданий об’єкт потерпає від вандалізму. Спочатку були зламані новенькі качелі, а нещодавно було зруйновано щойно привезене обладнання на майданчик для дітей з обмеженими можливостями.

«Запчастини гойдалки для інвалідів розтягнули по всьому парку. Важку частину відтягнули до виходу з парку та кинули у канаву».

А за словами мешканців Мирнограду, парк ще не надто придатний для відпочинку.

Отже, більша частина грошей за реконструкцію парку вже сплачена. Але ще не дороблений об’єкт вже руйнується та потерпає від вандалізму.

Звичайно, набагато більше про вартість робіт та матеріалів можна було би дізнатися із актів виконаних робіт. Але ці документи, у порушення закону, замовник реконструкції, Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації нам не надав.

Відмову пана Натруса ми оскаржили у зверненні на ім’я голови обласної державної адміністрації Павла Кириленка.

Цілком може бути, що головний еколог і головний самбіст Донеччини Сергій Натрус вирішив радше ховати та засекречувати документи, аніж учергове накликати кримінальне розслідування. Адже реконструкція Мирноградського парку – це черговий фак ап керівника Департаменту екології, який аж надто тягне на ст. 191 Карного кодексу – привласнення, розтрата, або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

  • Twitter
  • Facebook