23.11.2019

Недооновлена Донеччина. Парк на трьох

Що може бути спільного між колишній одіозним мером Дружківки, а нині нардепом від ОПЗЖ, колишнім «оновлювачем» Всія Донеччини та головним екологом регіону?
А об’єдналися достойні мужі у дружківському парку, «оновлення» якого починалося галасно та з пафосним популізмом, а закінчилося як завжди – дурно пахнущім довгобудом.

Словосполучення «оновлена Донеччина» для багатьох стало синонімом брутального розкрадання бюджетних коштів. Але навіть досконала система відкатів може дати збій.

Розповімо вам про перший «чистий» тендер у Дружківці за обласні кошти, що ми побачили. Тоді ми його сприйняли як «перемогу» громадськості та Prozorro, але… але… але… згодом проект перетворився для нас на ПЕРШИЙ у якому підрядник виступив з викривальною заявою.

Дружківка. Парк культури і відпочинку. У минулому  – одне з найпопулярніших місць дозвілля городян. Але з часом парк прийшов у занепад та почав нагадувати зону відчуження.

І ось навесні 2017 року тодішній міський голова анонсує початок відродження парку.

Але схильний до самопіару пан Гнатенко лукавив. Тоді питання про фінансування було ще далеким від вирішення, не кажучи вже про початок реконструкції.

Справді, у червні того ж року Дружківська міськрада передає повноваження з замовлення робіт у парку — обласній державній адміністрації.

Натомість у самій адміністрації нічого про це не знають. Ба більше, у відповідному розпорядженні губернатора Дружківського парку взагалі не було.

Але тут даються взнаки чи то теплі стосунки пана Гнатенка і пана Жебрівського, чи то спільний інтерес — і питання фінансування парку культури і відпочинку вирішується позитивно. Близько половини робіт має бути профінансовано з обласного бюджету, решта — міською казною Дружківки.

І ось тут невгомонний дружківський очільник виступає з новою пропозицією — аби реконструкція стовідсотково фінансувалася обласним коштом.

Але тут не допоміг навіть друг Павло — Гнатенко отримує близько половини від того, що забажав. Тож і робіт з рекострукції парку мали виконати у два рази менше, ніж планувалося. Але забігаючи наперед скажемо — корупційні схематози та нестримні чиновницькі апетити  повністю знищать сподівання городян на відпочинок у затишному місці.

Партійні троянди на надгробку скейт-парку

Роботи у парку розпочалися наприкінці 2017 року. Про їх перебіг бадьоро рапортовали місцеві ЗМІ.

У звичній для себе манері оптимістичні інтерв’ю роздавав міський голова.

Але впродовж минулого року самі роботи проходили доволі мляво, з тривалими систематичними зупинками.

Натомість невпинний пан Гнатенко встигнув відзначитися черговим піаром. Разом з осередком партії «Наш Край», а також зібраними у добровільно-примусовому порядку працівниками бюджетних установ, колишній мер організував у парку суботник з висадкою троянд.  

Чи мають працівники пенсійного фонду чи управління соцзахисту досвід та навички висадки рослин? Навіщо зганяти бюджетників саджати троянди, якщо саме озеленення передбачене проектною документацією та кошторисом реконструкції? Питання риторичне, але це, так би мовити, лише квіточки. Наступний вчинок Валерія Гнатенка шокував багатьох городян та мало не спричинив соціальні заворушення.

Улюбленим місцем активного відпочинку дітей та молоді Дружківки був скейт-парк на площі Молодіжній. Але з легкої руки очільника міста подарований городянам спорт-майданчик був порізаний наче металобрухт. Обурені городяни зверталися до засобів масової інформації, намагалися достучатися до міського керівництва.

Але марно. Керівництво лишилося неухильним. А залишки скейт-парку гниють у покинутому парку.

Але і це ще не все. Дружківський парк став об’єктом корупційного інтересу одного з найвпливовіших посадовців Донецької облдержадміністрації.

Хто хотів НАТРУСити «бабла»?

Роботи у парку повністю зупинилися улітку 2018-го, коли стало зрозумілим, що проектна документація потребує дороботки.

Підрядник на той час встиг освоїти трохи більше 7 млн з 9 млн отриманого авансу. З того часу роботи у парку не проводилися.

Аж наприкінці року до проектної документації вноситься необхідне корегування. Але пан Натрус  відмовляється її передати фірмі-підряднику для продовження робіт. Аж поки наприкінці 2019-го не спливає строк договору.

Вже навесні поточного року «БМС Буд» звертається до господарського суду з позовом до департаменту екології, але програє. Натомість Східний апеляційний суд став на бік підрядника та продовжив строк договору до 10 жовтня 2019-го.

Але пан Натрус не поспішив виконувати постанову.

Виконуючий директор «БСМ Буду» заявляє про корупційну зацікавленість начальника департамента Донецької ОДА у іншому підряднику.

А що ж пан Натрус? Прекрасно знаючи про постанову апеляційного суду — розповідає нам зовсім інші байки.

Отже — підіб’ємо підсумки. Ніякого завершення реконструкції Дружківського парку найближчими місяцями точно не буде. А від напевно першого повністю прозорого  тендеру у Дружківці завершився гіркий корупційний присмак.

А хто ж буде нести ну хоча б політичну відповідальність за безлад у парку?
Може колишній міський голова, а нині нардеп Валерій Гнатенко який безпідставно вирішив, що йому дадуть карт-бланш та купу грошей?
Чи може правляча більшість міської ради, яка переймалась лише висаджуванням троянд замість контроля процесу?

Це вже вирішувати буде кожен особисто вкидаючи бюлетень на наступних виборах. Прикро що вони відбудуться не на території занедбаного парку…

  • Twitter
  • Facebook