31.07.2021

Окопно-фекальний Epic Fail Винокурова

Фейкові окопи та фекальний довгобуд. Чотири з половиною мільярди за останні 5 років витратив Департамент капітального будівництва Донецької облдержадміністрації на реалізацію різноманітних проектів. Деякі з них вже були у фокусі наших розслідувань. Деякими – зацікавилася Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Та настільки, що обвинуватила голову департамента, Юрія Винокурова, у службовому злочині. Але чи до усіх факапів пана Винокурова добралися правоохоронці? Ми спробуємо допомогти! 😡 Чи втримається незмінний (чи незамінний?) при трьох керівниках регіону чиновник та що саме Депатамент капбудівництва так і не зміг добудувати – у свіженькому матеріалі.

Директор Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації Юрій Винокуров у цьому фрагменті інтерв’ю виглядає як щирий патріот. Кожного року очолюваний паном Вінокуровим Департамент розподіляє сотні мільйонів бюджетних коштів на різноманітні проекти.. Та чи вдасться, маючи доступ до розподілу таких колосальних коштів, не стати патріотом власної кишені?

Першого липня поточного року до Вищого антикорупційного суду від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  надходить обвинувальний акт за обвинуваченням  директора Департаменту капбудівництва Юрія Винокурова  у вчиненні кримінального правопорушення – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Санкції статті – до 6 років позбавлення волі.  

Отже, за даними слідства, пан Винокуров, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, погодив внесення змін до проектної документації щодо будівництва опорного пункту, та підписав акти виконаних робіт, які департамент не замовляв.

 

У результаті: державі були нанесені збитки на суму 2 млн 870 тис, побудований опорний пункт не відповідає вимогам, тобто не здатний захистити військовослужбовців, а підрядник, що виконував роботи – отримав неправомірну вигоду.

До речі, підрядник – маріупольська фірма “Азовстальбуд” – входить у групу “Індустріальний союз Донбасу” донецького олігарха Сергія Тарути.

Звісно, це лише дані слідства, зібрані впродовж кількох років. 

А говорити про виновність пана Винокурова можна буде лише після судового рішення.

Але й чимало інших проектів, започаткованих Департаментом капітального будівництва, викликають багато питань. Строки їх виконання відтерміновуються, а вартість вже під час реалізації зростає як гриби після дощу. Далі – про один з таких.

На початку 2017-го року тодішній голова Донецької обласної державної та військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський видає розпорядження про розподіл обласного екологічного фонду. Серед іншого, було заплановано реконструкцію та будівництво очисних споруд у багатьох населених пунктах регіону.  

У тому ж, 2017-му році нові очисні мали з’явитися у селищі міського типу Очеретине.

Замовником визначається Департамент капітального будівництва Донецької облдержадміністрації. 

Департамент  проводить тендер на 39 млн з умовою, що нові очисні будуть споруджені до кінця вересня того ж, 2017 року. 

Отже, чому об’єкт повністю не завершено та не здано навіть зараз? Хоча вже сплачено підряднику не 39, а 51 млн? 

Але розпочиналося все нібито дуже непогано. На тендері перемагає фірма БМД і КО. Це – фаворит Департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації, який майже 7 років очолює Юрій Вінокуров.

За цей період фірма з не надто респектабельною назвою отримала замовлень від департаменту на 310 млн грн. Власне, це єдиний департамент облдержадміністрації, який працює з даним підрядником. 

Один з наймасштабніших проектів,  що дістався БМД і Ко від Департаменту – будівництво басейну у Краматорську вартістю у 47 млн., яке мали завершити до кінця 2018-го року.    

Насправді, басейн у Краматорську будують й досі. За цей період Департамент пана Вінокурова встигає змінити проект, вартість якого зростає з 47 до 72 мільйонів, а також заводить іншого підрядника. 

Ми не дарма згадали неоднозначну історію з краматорським басейном. Аналогічний механізм зміни проекту (одразу кілька коригувань) Департамент капітального будівництва застосовує і при зведенні очисних споруд у Очеретиному. Це призводить до збільшення вартості очисних з 39 до 64 млн.  

Але і це ще не все у фекальному стартапі структури Юрія Вінокурова. Рівно рік тому виконроб підрядної організації запевняє журналістів, що очисні готові на 95% та вже працюють. 

А вже у лютому цього, 2021 року, державна архітектурно-будівельна інспекція відмовляє у видачі сертифікату про прийнятття у експлуатацію очисних споруд. Таким чином ще не добудований та не заданий об’єкт, експлуатується з минулого року взагалі незаконно.

Яке ж обладнання насправді встановлене на новозбудованому об’єкті?

Один з керівників фірми-підрядника, Надія Бистрова телефонувала замовнику, до Департамента капбудівництва, аби дізнатися, чи можна нашій знімальній групі відзняти це обладнання. 

Але зрештою дозволу на зйомку надано не було.

Ще більше запитань постало після офіційної відповіді пана Винокурова. По перше, як випливає з відповіді, у Департаменті, який здійснив бюджетних замовлень на 4,5 млрд грн, відсутня копіювальна техніка, аби надати копії актів виконаних робіт. Дива та й годі. 

Але, на запрошення пана Винокурова ми приїхали з власною технікою. І тоді виявилося, що у Департаменті капбудівництва відсутнє не тільки обладнання, але … й спеціалісти.

  • Twitter
  • Facebook