01.11.2019

Підрядник «від Бога»

«Ніколи не запитуйте в мене, як я заробив свій перший мільйон», –полюбляв казати Генрі Форд.
«Ніколи не питайте, як я заробив свій перший мільярд», – напевно сказав би герой нашого сьогоднішнього розслідування.
Хто тримає на плечах обороноздатність країни, озеленює парк на Луганщині та ледь не зірвав навчальний процес на Донеччині – дізнаєтесь прямо зараз.

Армія Мова Віра. Пам’ятаєте? Але зараз не про мову. У сьогоднішньому сюжеті – Армія, Віра та Гроші. Великі гроші. Державні гроші. По всій Україні гроші. Київщина – 350 мільйонів. Львівщина – 330. Дніпровщина – 140, Луганщина – 100 мільйонів, але це більше – Віра та Довкілля. А у нас – Віра та Освіта. Апро все по порядку.

Потоп у школі

Це — загальноосвітня школа №6 у Костянтинівці, що на Донеччині. Тут навчаються 600 дітей, працюють понад 40 учителів. Але напередодні навчального року школу спіткало лихо. Під час зливи будівлю затопило. Вода текла по стінах з третього до першого поверху. У результаті відклеїлися шпалени, позвисала декоративна плитка зі стель, були пошкоджені меблі та підручники.

«Вода текла до першого поверху. Це зараз воно вже трохи висохло, а тоді струмки по сходинках текли вниз, і ми нічого не могли з цим зробити. Затопило відремонтовані кабінети, шпалери відклеїлися. Ось тільки недавно прибрали відра», – розповідає Тетяна, технічна працівниця школи у інтерв’ю Радіо Свобода.

Педагоги та технічні працівники з усіх сил намагалися врятувати залишки шкільного інвентаря. Учителі навіть почали турбуватися — чи розпочнеться у закладі новий навчальний рік? Але перший дзвоник у затопленій школі усе-таки продзвенів.

Директор школи Олександр Резніченко в усьому звинувачує підрядника.

Олександр Резніченко, директор Костянтинівського ЗЗСО №6:

Коли я піднявся на дах – у мене не було слів від побаченого. Руберойд був порубаний метр на метр, підготовлений, щоб знімати з даху. На сьогодні ми третій поверх законсервували, той який затік, а  перший та другий поверхи привели в порядок.

Пан Резніченко каже, що уклав договір з фірмою, яка має оцінити збитки. І якщо підрядник добровільно не відшкодує, директор школи звернеться до суду.

Але. Як це не дивно, сам підрядник, що майже паралізував роботу школи, — не якась маловідома фірма, що гониться за швидким прибутком, а справжній будівельний зубр, що отримує замовлення на сотні мільйонів від міністерства оборони та навіть спецслужб.

Будівельно-тендерний монстр

Фірму «Проектно-Будівельний Альянс» було створено навесні 2017 року. А на сьогодні вона виграла тендерів на понад мільярд бюджетних  грн. Дивовижно, але основним замовником на 600 млн виступає Міністерство оборони України. «Проектно-Будівельний Альянс» зобов’язався побудувати для військовослужбовців багатоповерховий будинок, гуртожитки та казарми у різних регіонах країни. Луганська обласна держадміністрація замовляє робіт на понад 100 млн, Ганенська сільрада Київської області — на 250 млн,  від департаменту капітального будівництва донецької облдержадміністрації ПБА отримує два підряди на ремонти Нікольської та Костянтинівської шкіл.

Ба більше — фірма навіть виконує замовлення від Служби зовнішньої розвідки України.

Але найцікавіше буде попереду. Ви будете шоковані, коли дізнаєтеся — хто створив фірму, яка за пару років набрала понад півмільярда бюджетних замовлень?

Фартовий отець Тарас

Засновником та співвласником Проектно-будівельного альянсу є… настоятель київського Свято-Миколаївського храму та перший заступник голови Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України Тарас Мельник.

Отець Тарас полюбляє з’являтися на публіці разом з церковним та мирським керівництвом, генералами міністерства оборони.

Напевно саме корисні зв’язки допомагають київському священнику отримувати величезні держзамовлення.

Отець Тарас створив цілу мережу пов’язаних між собою фірм та організацій.

Так, «Проектно-Будівельний Альянс», що за два роки отримав бюджетних замовлень на мільярд  грн, не має навіть власної техніки. Тож на тендери від надає по черзі договори з оренди технічних засобів то з фірмою «Іствуд Україна», то з ТОВ «Бі Будпроект». Усі фірми зареєстровані за однією адресою — Київ, вул. Нагірна,1. І жодна з цих фірм, відповідно до бази МВС, насправді не має жодних транспортних засобів. Та навіть більше, фірма отця Тараса «Проектно-Будівельний Альянс» щомісяця на 2 мільйоні закуповує будівельних матеріалів у іншої фірми священника — «Бі Будпроект». А ця фірма, за даними київських правоохоронців, має ознаки фіктивності та створена для відмивання грошей.

А між тим із бюджетів різних рівнів кожного дня бізнес отця Тараса отримує близько мільйона гривень.

А численні бізнесові партнери Тараса Мельника об’єднані у Релігійну громаду парафії Святого Миколая Чудотворця, засновником якої звісно є наш отець Тарас.

Ну а як там ремонт даху у Костянтинівській школі?

Після потопу напередодні 1 вересня минув місяць.

І після наступного невеличкого дощу третій поверх навчального закладу, над яким фірма отця Тараса розібрала покрівлю, знову вщент затопило.

Технічні працівниці ледве встигали збирати та виносити воду.

Про вкрай незадовільну роботу «Проектно-Будівельногго Альянсу» каже не тільки директор школи, але навіть  інші підрядники, що виконують роботи з утеплення закладу.

Проте фірма батюшки Тараса має досвід освоєння бюджетних мільйонів у сфері освіти також у інших регіонах країни.

Йдеться про тендер на будівництво дитячого садка у селі Гатне Київської області вартістю у 67 млн. За нього змагалися між собою дві фірми отця Тараса — «Проектно-Будівельний Альянс» та «Іствуд Україна».

Замовник закриває очі на численні порушення учасником вимог тендерної документації та укладає договір на зведення садка з «Проектно-Будівельним Альянсом» навіть… не маючи проектної документації.

Грішні справи та кримінальне провадження супроводжують фірму підприємливого священника  і на Чернігівщині. Правоохоронці підозрюють посадовців відділу освіти однієї з міскрад та «Проектно-будівельного Альянсу» у привласненні бюджетних коштів за попередньою змовою.

Ну а загалом — благословенний тендерний шлях Отца Тараса не може зупинити жодний земний страж чи можливо контрольні державні органи просто не хочуть бути предані анафемі.

В подальшому ми взагалі чекаємо, що навіть наші повідомлення про вчинення корупційних правопорушень будуть перенаправляти наші звернення на якійсь священний сенод. Ну а там — може хоч розгами по чуть-чуть.

  • Twitter
  • Facebook