16.07.2020

Слов’янськ: таємниці озера Вейсове

Одним з наймасштабніших проектів у Слов’янську стала реконструкція пляжу на популярному солоному озері за 19 мільйонів гривень. Здавалося, після її завершення, курорт на Донеччині стане одним з кращих. Але не так сталося як гадалося. Хто вкрав гроші цього разу – дивіться у нашому відео.

Сонце, сіль та грязі

Одним з найбільш популярних місць відпочинку мешканців півночі Донецької області є озеро Вейсове. Найчастіше тут можна зустріти жителів Слов’янська та Краматорська. Але є й ті, хто приїздить з більш віддалених міст.

Ще у 19 сторіччі солона вода Вейсового вважалася лікувальною, а грязі – цілющими.

Попри таку тривалу популярність озеро залишалося мало придатним для цивілізованого, як зараз кажуть, відпочинку, та не відповідало вимогам до місць відпочинку на водоймах. Не було водопостачання та водовідведення, нормальної під’їзної дороги, старий туалет та перевдягальні стояли напівзруйнованими. Але відсутність інфраструктури аж ніяк не зупиняла людей.

Три роки тому у Слов’янську підготували проект зі створення на озері рекреаційно-оздоровчої зони. Він передбачав влаштування під’їзних доріг, тротуарів та автостоянки;

встановлення лавок, спортивних та дитячих майданчиків, тіньових навісів, туалетів, душових, перевдягалень, будівництва аптеки, крамниць та кафе.

Серед завдань проекту – благоустрій прибережної території Вейсового, покращення умов оздоровлення і відпочинку для місцевих мешканців та приїзжих.

На усе це було витрачено 19 млн грн. І що ж ми бачимо на сьогодні?

Новий асфальт на парковці біля пляжу розсипається, футбольне поле та волейбольний майданчик заростають травою, бордюри відходять від плитки, дерев’яні споруди для відпочиваючих покрилися грибком, масивні балки, що тримають дахи споруд, ущент потріскали.

Але все розпочиналося доволі оптимістично.

Підготовлений слов’янською владою  проект схвалюється на фінансування ДФРР. І реалізація одного з найскандальніших проектів з кримінальними наслідками переходить у практичну площину.

Озеро для шахраїв?

Навесні 2018 управління ЖКГ Слов’янської міськради проводить тендер на понад 18 млн зі створення рекреаційно-оздоровчої зони «Біля солоних озер».

А вже влітку, чомусь у розпал опалювального сезону, господарники вирішили розпочати реконструкцію. Що мало  не спровокувало бунт відпочивальників.

У підсумку, активні роботи на пляжі розпочалися лише з осени 2018-го. І не зважаючи на це, вже у грудні міський голова Вадим Лях обіцяє їх повне завершення до  кінця року.

Але.  Якісно не доведені до кінця усі роботи навіть сьогодні. Попри сплачені 19 млн. А замість придатної для комфортного та безпечного відпочинку інфраструктури – маємо кримінальні провадження та судові спори. У яких фігурують і замовник, і підрядник та субпідрядник, і технічний нагляд.

Отже, у січні 2019-го Слов’янським відділом поліції розпочате кримінальне провадження за фактом розкрадання бюджетних коштів, виділених на створення рекреаційно-оздоровчої зони Вейсового. Ухвалою суду слідчі вилучають у замовника – управління ЖКГ Слов’янської міськради – оригінали проектної та іншої документації.

Яка ж позиція замовника? Поспілкуватися з начальником управління ЖКГ Володимиром Башкаєвим не вдалося.   Під час нашого візиту в управлінні був у розпалі черговий обшук, вже по інших справах.

Ну а що ж підрядник, який в один голос з мером обіцяв завершити усі роботи на Вейсовому ще до кінця 2018 року?

Генпідрядник – це фірма донецького бізнесмена Вячеслава Опрі «Строительство и Монтаж». Фігурант кримінальних проваджень за фактами фінансових зловживань. Свого часу фірма отримала десятки мільйонів за реконструкцію залізничного вокзалу Донецька.

А щодо Вейсового, то за словами Вячеслава Опрі, його підставив несумлінний субпідрядник, який змовився з місцевою владою та слов’янськими правоохоронцями.

Вже другий рік генпідрядник та субпідрядник – слов’янська фірма «Укрстройпроект Компані» –  судяться одне з одним  у господарському суді київської області.

Причому, розібратися у тому, які роботи були проведені реально, а які фіктивно, не зміг навіть призначений судом експерт.  Яка у своєму висновку написала, що субпідрядником не були надані акти закриття прихованих робіт, підсумкові відомості ресурсів.

Але крали гроші не тільки на будівельних роботах. Майже у 300 тисяч обійшовся технічний нагляд, який мала здійснювати слов’янська фірма

Та за даними слідства, керівник та власниця фірми Любов Малій підробила підпис власного співробітника, відповідального за експертизу, на фіктивних актах. На суді вона визнала провину, і справу за цим епізодом було закрито у зв’язку з каяттям.

Ну а поки тривають суди, управління житлово комунального господарство укладає з тим самим підрядником – фірмою «Строительство и монтаж» – ще два, цього разу вже позаконкурсні договори на додаткові по озеру Вейсове на понад мільйон гривень.

  • Twitter
  • Facebook