29.10.2019

Земля-годувальниця для спритних науковців

Кажуть, гроші полюбляють тишу. Але на прифронтовій Донеччині навчилися фактично підіймати гроші з землі навіть під вибухи гармат та мінометів. А корупційні «досліди» здійснюють керівники структурного підрозділу Академії аграрних наук України.

Чи зацікавлений управлінець у розвитку коли перед ним майорить миттєвий великий куш. А той чи інший «великий куш» є у кожній держконторі. Ну а в деяких він на десятки мільйонів. Саме такий напевно побачив сімдесятирічний директор мало кому відомого Державного підприємства «Дослідне господарство «Донецьке», розташованого поряд з прифронтовим Торецьком. Суть існування якого, здається, малозрозуміла й йому самому але яке має понад 2 тисячі гектарів землі майже на лінії розмежування.

Вже у далекому 2014 році «дослідники» укладають договір на виконання комплексу сільськогосподарських робіт – від підготовки грунту до збирання врожаю – з приватною фірмою.

Перший рік – 5 мільйонів, другий – майже 12. І загалом – на 45 мільйонів.

Вже у далекому 2014 році «дослідники» укладають договір на виконання комплексу сільськогосподарських робіт – від підготовки грунту до збирання врожаю – з приватною фірмою. Перший рік – 5 мільйонів, другий – майже 12. І загалом – на 45 мільйонів.

І ось тут їм так стає це до вподоби, що вони просто вирішують укласти ще такий же, чи майже такий же, ну тобто, виконання тих же робіт та на тій же землі, договір з тією ж фірмою, але цього разу аж на 33 мільйони гривень.

Ну і ви, напевне, здогадуєтесь що система ПРОЗОРО теж нічого  не чула про ці схематози?

В результаті у балансі – заборгованності на 43 мільйона, яка повинна бути погашена за рахунок продажу цього ж врожаю.

В результаті у балансі – заборгованності на 43 мільйона, яка повинна бути погашена за рахунок продажу цього ж врожаю.

Якщо прокуратура готова стисло спілкуватись, то дії національної поліції не зовсім відповідають логіці – напевно для них, як це буває, зацікавленість такими оборудками з боку антикорупціонерів стала в сотий раз несподіванкою.

А для нас більшою несподіванкою є сума збитку лише на понад 1 мільйон, що відображена в офіційних звітах.

Але будемо вірити в краще, так?

Саме з вірою в краще ми вирушили до господарства Донецьке, яке зустріло нас порожніми коридорами та кабінетами. Зрештою з 45 осіб штату на місці вдалося знайти тільки доброзичливого та гостинного головбуха. У машинному дворі де зовсім без нагляду була залишена сільгосптехніка  майже з засідки ми буквально викурили ще й головного інженера.

Поточна ситуація – лише краплина у морі ефективного «управління» держпідприємствами, а ці десятки мільйонів – лише піщинка у пустелі багатомільярдних оборудок. 

Поточна ситуація – лише краплина у морі ефективного «управління» держпідприємствами, а ці десятки мільйонів – лише піщинка у пустелі багатомільярдних оборудок.

Кому вигідно залишати все так як є?

  • Twitter
  • Facebook